FAQ

Reklamacje i Zwroty

ZWROTY
Klient może dokonać zwrotu zakupionego towaru w terminie 10 dni od daty otrzymania przesyłki pod warunkiem, że towar jest nie uszkodzony, w oryginalnym opakowaniu, z kompletem dokumentacji i nie nosi śladów eksploatacji. Przesyłkę należy nadać na adres sklepu, po wcześniejszym poinformowaniu o zwrocie na adres email: info@villemoart.com.
Przesyłek za pobraniem nie przyjmujemy.

REKLAMACJE
- Reklamacje dotyczące uszkodzeń mechanicznych powstałych podczas transportu będą rozpatrywane tylko w momencie odbioru towaru w obecności dostarczyciela. Warunkiem przyjęcia tego typu reklamacji będzie spisanie wraz z dostarczycielem protokołu reklamacyjnego. Proszę pamiętać, że Klient ma prawo do sprawdzenia zawartości paczki w obecności dostarczyciela. Reklamacje bez protokołu nie będą uwzględniane.
- Reklamacje wad produktu będą uzgadniane indywidualnie pomiędzy Sklepem Villemoart a klientem. Proces ten może potrwać krócej lub dłużej, w zależności od tego jaki jest producent produktu oraz jakiego rodzaju jest wada.
Nawet jeśli producent od razu uzna reklamację, czas wymiany części może się równać czasowi oczekiwania na zamówienie, gdyż wymieniana część/produkt musi być wyprodukowana i przesłana.
Istnieje oczywiście możliwość wymiany produktu na inny o podobnej wartości, lub w przypadku kiedy nie ma możliwości wymiany, Villemoart zwróci należność równą wartości produktu w ciągu 14 dni od daty uzgodnienia sposobu rekompensaty.

CZAS OCZEKIWANIA
Sklep Villemoart nie ma wpływu na czas produkcji zamówionych artykułów - nie przyjmujemy więc reklamacji związanych ze zbyt długim czasem oczekiwania i nie anulujemy zamówień przed dotarciem produktów do Polski.
Ze względu na specyfikę lalek typu "bjd" znakomita cześć produktów jest wytwarzana dopiero po złożeniu zamówienia więc czas oczekiwania jest długi. A że sklep składa zamówienia na ok 10-15 lalek + akcesoria, całe zamówienie wysyłane jest dopiero kiedy każda pojedyncza rzecz będzie wyprodukowana.
Czas produkcji możemy określic tylko orientacyjnie.
Jeśli uznają Państwo że oczekiwanie ok 3-6 miesięcy na zamówienie to zbyt długo, prosimy o przemyślenie swoich zakupów pod tym kątem.